Представники Чернігівщини взяли участь у конференції про спадщину Скоропадських

Мезинський національний природний парк долучився до роботи круглого столу «Спадщина Скоропадських крізь століття», який відбувся 15 серпня у м. Шостка.

Начальник наукового відділу Мезинського НПП, к.б.н., доцент Карпенко Ю.О. виступив із доповіддю «Національні природні парки як осередки збереження історичної спадщини (на прикладі Мезинського НПП)» та подарував книгу «Мезин: крізь безодню віків».

Також колеги-науковці Національного заповідника «Глухів» та фахівці з м. Ніжин поділились власним досвідом шляху реалізації своїх проектів, який Шосткинщині ще належить пройти на шляху створення Державного історико-архітектурного заповідника «Державотворці Сіверщини».

Архітектурний комплекс усипальниці родини Скоропадських – Гамаліївський монастир – та інші пам’ятки архітектури, про які сьогодні йдеться, мають колосальне історичне значення. Адже монастир є єдиним в Україні місцем родинного поховання гетьманської династії ХVІІІ‒ХХ ст. ст. Тут поховані близькі та далекі родичі Павла Скоропадського, останнього гетьмана України (1918 р.), тому в нашій країні це єдине місце, яке пов’язує Перший і Другий Гетьманати.

Загалом участь в засіданні круглого столу взяли представники влади міста Шостки та району, історики, краєзнавці, музейники і реставратори, духовенство. Організована змістовна програма доповідей круглого столу та екскурсії до Заповідника.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте